Forum www.bichonfrise.fora.pl Strona Główna

 Ring 5

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
amiodbastera
AdministratorDołączył: 14 Sty 2009
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łochowo

PostWysłany: Śro 19:46, 14 Sty 2009    Temat postu: Ring 5
SZAMPONYPUPPY TEARLESS SHAMPOO

Szampon dla szczeniąt i kociąt
Niezwykle delikatny, wysokiej jakości szampon dla szczeniąt i kociąt. Zawiera wszystkie niezbędne składniki dla uzyskania pięknej zdrowej sierści. Nie podrażnia oczu i skóry. Nie powoduje łzawienia.


Sposób użycia:

Na zmoczoną ciepłą wodą sierść nanieść odpowiednią ilość lekko rozcieńczonego szamponu, masować do wytworzenia piany, dokładnie spłukać. W razie potrzeby, jeśli zwierzę jest bardzo zabrudzone, zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Kąpać w ciepłym pomieszczeniu, unikać przeciągów, które dla małego pieska mogą być bardzo szkodliwe. Najpierw umyć psa z pominięciem głowy, nanieść szampon na grzbiet zwierzęcia, rozprowadzić po całym ciele, wymyć i dokładnie spłukać. Następnie przetrzeć głowę mokrą, lekko zwilżoną szamponem szmatką. Delikatnie spłukać, uważając, by woda nie dostała się do oczu i uszu. Odcisnąć sierść ręcznikiem a na zakończenie szybko dosuszyć ją niezbyt gorącą suszarką.PROTEIN 5 SHAMPOO

Szampon proteinowy

Uniwersalny szampon dla wszystkich rodzajów i kolorów owłosienia. Przywraca sierści połysk i objętość. Dzięki specjalnej formule uzupełnia utracone proteiny, regeneruje sierść i zapewnia jej zdrowy wygląd. Dodatek specjalnych olejków odżywczych redukuje problem elektryzowania się włosa, zmniejsza tendencję do jego plątania i filcowania.


Sposób użycia:

Szampon może być używany bez rozcieńczania lub wymieszany z niewielką ilością wody. Na zmoczoną sierść nanieść odpowiednią ilość szamponu, masować do wytworzenia piany, spłukać. Zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Dla lepszego efektu, po spłukaniu i odciśnięciu sierści z wody zaleca się użycie balsamu-odżywki. Dzięki jej zastosowaniu włos będzie dobrze odżywiony, lśniący, łatwiejszy do rozczesania i dłużej pozostanie czysty. W gamie Ring5 znajduje się kilka doskonałych odżywek, odpowiednich dla indywidualnych potrzeb psiej sierści. Ewentualne supły i sfilcowania należy usunąć przed kąpielą przy pomocy preparatu Untangle Remover .BRIGHT WHITE SHAMPOO

Szampon intensyfikujący kolor biały


Szampon przeznaczony dla psów o białej, kremowej, srebrnej, złotej, szarej oraz każdej innej jasnej barwie. Nie podrażnia oczu, jest łagodny dla sierści i skóry. Wyjątkowa receptura zawierająca unikalny system filtrujący sprawia, że już po jednej kąpieli sierść odzyskuje blask i świeżość. Dodatek specjalnych olejków odżywczych redukuje elektryzowanie się włosa i powoduje, że staje się on mniej podatny na plątanie i filcowanie.


Sposób użycia:

Na zmoczonej sierści rozprowadzić odpowiednią ilość szamponu. Aby wzmocnić jego działanie można go użyć bez rozcieńczenia, lub rozcieńczony tylko bardzo niewielką ilością wody. Masować sierść do wytworzenia piany a następnie dokładnie spłukać. Zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Dla lepszego efektu, po spłukaniu i odciśnięciu sierści ręcznikiem, zaleca się użycie balsamu-odżywki. Dzięki jej zastosowaniu włos będzie dobrze odżywiony, lśniący, łatwiejszy do rozczesania i dłużej pozostanie czysty. W gamie Ring5 znajduje się kilka doskonałych odżywek, odpowiednich dla indywidualnych potrzeb psiej sierści. Ewentualne supły i sfilcowania należy usunąć przed kąpielą przy pomocy preparatu Untangle Remover.BLACK OUT SHAMPOO

Szampon intensyfikujący kolor czarny


Szampon przeznaczony dla psów o czarnej lub innej jednolicie ciemnej barwie. Likwiduje zszarzenie sierści i pogłębia kolor. Nie podrażnia oczu, jest łagodny dla sierści i skóry. Wyjątkowa receptura zawierająca unikalny system filtrujący sprawia, że już po jednej kąpieli szata odzyskuje blask i świeżość. Dodatek specjalnych olejków odżywczych redukuje elektryzowanie się włosa i powoduje, że staje się on mniej podatny na plątanie i filcowanie.


Sposób użycia:

Na zmoczonej sierści rozprowadzić odpowiednią ilość szamponu. Aby wzmocnić jego działanie można go użyć bez rozcieńczenia lub rozcieńczony bardzo niewielką ilością wody. Masować do wytworzenia piany, dokładnie spłukać. Zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Dla lepszego efektu, po spłukaniu i odciśnięciu sierści ręcznikiem, zaleca się użycie balsamu-odżywki. Dzięki jej zastosowaniu włos będzie dobrze odżywiony, lśniący, łatwiejszy do rozczesania i dłużej pozostanie czysty. W gamie Ring5 znajduje się kilka doskonałych odżywek, odpowiednich dla indywidualnych potrzeb psiej sierści. Ewentualne supły i sfilcowania należy usunąć przed kąpielą przy pomocy preparatu Untangle Remover.BURNISHED BRONZE SHAMPOO

Szampon intensyfikujący kolor brązowy

Szampon przeznaczony dla psów o jednolicie brązowej, złotej, mahoniowej oraz każdej innej średnio-ciemnej barwie. Likwiduje zszarzenie sierści i pogłębia kolor. Nie podrażnia oczu, jest łagodny dla sierści i skóry. Wyjątkowa receptura zawierająca unikalny system filtrujący sprawia, że już po jednej kąpieli szata odzyskuje blask i świeżość. Dodatek specjalnych olejków odżywczych redukuje elektryzowanie się włosa i sprawia, że staje się on mniej podatny na plątanie i filcowanie.


Sposób użycia:

Na zmoczonej sierści rozprowadzić odpowiednią ilość szamponu. Aby wzmocnić jego działanie można go użyć bez rozcieńczenia lub rozcieńczony bardzo niewielką ilością wody. Masować do wytworzenia piany, dokładnie spłukać. Zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Dla lepszego efektu, po spłukaniu i odciśnięciu sierści ręcznikiem, zaleca się użycie balsamu-odżywki. Dzięki jej zastosowaniu włos będzie dobrze odżywiony, lśniący, łatwiejszy do rozczesania i dłużej pozostanie czysty. W gamie Ring5 znajduje się kilka doskonałych odżywek, odpowiednich dla indywidualnych potrzeb psiej sierści. Ewentualne supły i sfilcowania należy usunąć przed kąpielą przy pomocy preparatu Untangle Remover.TEXTURE PLUS SHAMPOO

Szampon dla szorstkiej sierści


Specjalistyczny szampon przeznaczony dla ras szorstkowłosych, nadaje sierści objętość nie powodując przy tym zmiękczenia włosa. Specjalna formuła zawierająca unikalny system sprawia, że szata odzyska blask i świeżość. Dodatek specjalnych antystatycznych olejków odżywiających sierść redukuje problemy elektryzowania się włosa, filcowania i supłów.


Sposób użycia:

Szampon może być używany bez rozcieńczania lub wymieszany z niewielką ilością wody. Na zmoczoną sierść nanieść odpowiednią ilość szamponu, masować do wytworzenia piany, spłukać. Zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Jeśli sierść ma być rzeczywiście szorstka pies musi być regularnie trymowany. Użycie Grooming Powder Hard White bardzo ułatwia to zadanie. Przed wystawą można dodatkowo poprawić szorstkość sierści przy pomocy preparatu Texture Plus Mousse.
TEA TREE SHAMPOO

Szampon z olejkiem herbacianym


Specjalistyczny szampon dla psów. Wyprodukowany z dodatkiem australijskiego olejku herbacianego, znakomicie pielęgnuje skórę i sierść, łagodzi podrażnienia oraz posiada właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze.


Sposób użycia:

Na zmoczoną sierść nanieść odpowiednią ilość lekko rozcieńczonego szamponu, masować do uzyskania piany, dokładnie spłukać. Zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Dla lepszego efektu, po spłukaniu i odciśnięciu sierści z wody zaleca się użycie balsamu-odżywki. Dzięki jej zastosowaniu włos będzie dobrze odżywiony, lśniący, łatwiejszy do rozczesania i dłużej pozostanie czysty. W gamie Ring5 znajduje się kilka doskonałych odżywek, odpowiednich dla indywidualnych potrzeb psiej sierści. Ewentualne supły i sfilcowania należy usunąć przed kąpielą przy pomocy preparatu Untangle Remover.OATMEAL & BAKING SODA SHAMPOO

Szampon likwidujący zapach sierści


Uniwersalny szampon dla psów, rekomendowany przez lekarzy weterynarii i profesjonalnych groomerów. Posiada doskonałe właściwości czyszczące oraz skutecznie usuwa występujący u niektórych psów nieprzyjemny zapach sierści. Łagodzi swędzenie skóry. Zawiera olejek kokosowy, sodę, witaminę E oraz ekstrakt z owsa. Obecność aloesu wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry. Dzięki wyjątkowej recepturze sierść staje się miękka i łatwa do rozczesania.


Sposób użycia:

Na zmoczoną sierść nanieść odpowiednią ilość lekko rozcieńczonego szamponu. Zaczynając od karku masować aż do wytworzenia piany, pozostawić na chwilę, dokładnie spłukać. Zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Dla lepszego efektu, po spłukaniu i odciśnięciu sierści ręcznikiem zaleca się użycie balsamu-odżywki. Dzięki jej zastosowaniu włos będzie dobrze odżywiony, lśniący, łatwiejszy do rozczesania i dłużej pozostanie czysty. W gamie Ring5 znajduje się kilka doskonałych odżywek, odpowiednich dla indywidualnych potrzeb psiej sierści. Ewentualne supły i sfilcowania należy usunąć przed kąpielą przy pomocy preparatu Untangle Remover.MEDI-SEPTIC SHAMPOO

Szampon leczniczy


Doskonałej jakości szampon dla psów i kotów z problemami skórnymi. Niezastąpiony w przypadku występowania suchości skóry, świądu, egzemy, łupieżu, oraz wszystkich stanów zapalnych o nieznanej etiologii.


Sposób użycia:

Na zmoczoną sierść nanieść niewielką ilość lekko rozcieńczonego szamponu, masować do wytworzenia piany, bardzo dokładnie spłukać. Zabieg powtórzyć pozostawiając tym razem pianę na kilka minut przed ponownym, bardzo dokładnym spłukaniem. Unikać kontaktu z oczami.


Rada:

Dla lepszego rezultatu, po dokładnym spłukaniu i osuszeniu sierści ręcznikiem nałożyć odżywkę Hair Care Conditioner. W przypadku utrzymywania się problemów ze skórą należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Ewentualne supły i sfilcowania należy usunąć przed kąpielą przy pomocy preparatu Untangle Remover.EXTRA MILD HYPOALLERGENIC SHAMPOO

Szampon dla psów ze skłonnością do alergii


Antyalergiczny, wyjątkowo łagodny szampon dla psów i kotów. Można go stosować nawet dla wyjątkowo wrażliwych zwierząt. Nie wywołuje również podrażnienia skóry u ludzi szczególnie wrażliwych na kosmetyki stosowane w pielęgnacji zwierząt.Sposób użycia:

Na zmoczoną sierść nanieść odpowiednią ilość szamponu i masować do wytworzenia piany tak, aby usunąć zabrudzenia z sierści. Spłukać bardzo dokładnie i zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami. Dla lepszego efektu leczniczego zaleca się nie używać balsamu po kąpieli.Rada:

U psów ze skłonnością do alergii skórnych należy unikać wszystkich czynników mogących wywołać uczulenie a przede wszystkim stosować specjalistyczne karmy wyprodukowane z bezpiecznych, nie wywołujących alergii składników.DIRTY DOG DEEP CLEANING

Szampon ekonomiczny - koncentrat


Intensywnie czyszczący szampon przeznaczony dla hodowli, schronisk oraz zakładów fryzjerskich. Jego wyjątkowość polega na tym, że szybko usuwa brud i łatwo się spłukuje przy użyciu bardzo niewielkiej ilości wody. Jest więc bardzo oszczędny.

Nie zawiera detergentów.PRO MIX ECONOMY SHAMPOO

Szampon profesjonalny - koncentrat


Wyjątkowo wydajny szampon przeznaczony dla osób profesjonalnie zajmujących się pielęgnacją psów. Dzięki temu że mało się pieni można go łatwo spłukać nawet twardą wodą, bez obawy, że na sierści pozostaną resztki substancji myjących.


Sposób użycia:

Na zmoczoną sierść nanieść odpowiednią ilość szamponu, masować do uzyskania piany, dokładnie spłukać. Zabieg powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami. Pro Mix jest koncentratem, jedną część szamponu należy uzupełnić dziewięcioma częściami wody.


Rada:

Jeśli po dokładnym spłukaniu i odciśnięciu sierści ręcznikiem nałożymy balsam włos będzie dobrze odżywiony, błyszczący, łatwy do rozczesania i układania.PRE-WASH SHAMPOO

Szampon do wstępnego mycia


Stosowane przed wystawą produkty stylizacyjne pozostawiają czasem na sierści osad, który powinien być jak najszybciej dokładnie usunięty. Do tego celu służy szampon Pre-Wash, który stosujemy na początku kąpieli, przed użyciem właściwego szamponu. Umożliwia on bezproblemowe usunięcie wszelkiego rodzaju żeli, lakierów pudrów i pianek


Sposób użycia:

Rozprowadzić szampon wzdłuż grzbietu, wymyć i dokładnie spłukać. Do drugiego mycia stosować szampon odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb sierści


Rada:

Dla lepszego efektu, po spłukaniu i odciśnięciu sierści z wody zaleca się użycie balsamu-odżywki. Dzięki jej zastosowaniu włos będzie dobrze odżywiony, lśniący, łatwiejszy do rozczesania i dłużej pozostanie czysty. W gamie Ring5 znajduje się kilka doskonałych odżywek, odpowiednich dla indywidualnych potrzeb psiej sierści.

CZYSTOŚCI BEZ KAPIELIWHITENER CLEANER

Puder w sprayu do czyszczenia sierści
Preparat przeznaczony do intensyfikowania koloru białego i maskowania zażółceń. Dodatkowym efektem jest zwiększenie objętości sierści. Jest to suchy szampon, przeznaczony dla wszystkich jasno umaszczonych psów, który doskonale usuwa zabrudzenia i zatłuszczenie sierści. Zapewnia wysoki poziom wybielania, łatwo się wyszczotkowuje i nie pozostawia śladów. Bezpieczny w użyciu, nie zawiera talku. Odświeża i zwiększa szorstkość sierści.


Sposób użycia:

MOCNO WSTRZĄSNĄĆ PRZED KAŻDYM UŻYCIEM aż do usłyszenia kuleczki. Trzymać pojemnik w odległości 15-20 cm od sierści. Spryskiwać unosząc sierść pasmo po paśmie tak, aby zapewnić dokładne pokrycie preparatem całego włosa. Pozostawić na kilka sekund a następnie wyszczotkować.


Rada:

Lepsze efekty uzyskuje się naciskając rozpylacz krótko wiele razy zamiast długich rozpyleń. Pojemnik powinien mieć temperaturę pokojową, w niskich temperaturach rozpylacz nie działa. Po użyciu należy pojemnik zamknąć nakładką, aby zapobiec uszkodzeniu lub zagubieniu rozpylacza.
DRY FOAM SHAMPOO

Szampon w piance

Suchy szampon w postaci piany dla szczeniąt i kociąt, chorych lub starszych psów i kotów, oraz tych zwierząt, które nie lubią się kąpać. Nadaje się dla wszystkich rodzajów sierści. Pozostawia przyjemny zapach.


Sposób użycia:

Przed użyciem silnie wstrząsnąć pojemnik. Czyścić sierść kawałek po kawałku zaczynając od tyłu tułowia i posuwając się w kierunku głowy. Nanieść niewielką ilość piany na określone miejsce i wmasować ją palcami. Następnie zrobić to z kolejnym miejscem aż do całkowitego wyczyszczenia sierści. Gdy szampon będzie już wmasowany na całej powierzchni przetrzeć sierść energicznie frotowym ręcznikiem. Na zakończenie dokładnie wyszczotkować włosianą szczotką pod włos oraz z włosem.


Rada:

Przed użyciem produktu dokładnie wyszczotkować sierść w celu usunięcia martwego włosa oraz przetrzeć psa wilgotną szmatką, aby usunąć powierzchowny brud.GROOMING POWDER - HARD WHITE


Puder do szorstkiej sierści

Preparat przeznaczony dla psów szorstkowłosych. Wyczuwalnie zwiększa szorstkość sierści. Zapewnia wysoki poziom wybielania, maskuje zażółcenia, łatwo się wyszczotkowuje i nie pozostawia śladów na sierści. Eliminuje tłuszcz i wilgoć choć nie zawiera talku. Nieoceniony przy trymowaniu, ułatwia uchwycenie i usunięcie martwego włosa. Pozostawia miły, świeży zapach.


Sposób użycia:

Posypać sierść dość obficie pudrem, wmasować a na zakończenie bardzo dokładnie wyszczotkować. Można go używać zarówno na mokrą jak i na suchą sierść.


Rada:

Aby przywrócić połysk, można spryskać sierść odżywką nabłyszczającą Coat Gloss lub Bright & ShineGROOMING POWDER SOFT WHITE

Puder do miękkiej sierści


Preparat przeznaczony dla psów o miękkiej sierści. Zapewnia wysoki poziom wybielania, maskuje zażółcenia, łatwo się wyszczotkowuje i nie pozostawia śladów na sierści. Eliminuje tłuszcz i wilgoć choć nie zawiera talku. Ułatwia wyczesanie podszerstka, przywraca sierści czystość i pozostawia miły, świeży zapach. Polecany szczególnie dla takich ras jak labradory, goldeny, spaniele.


Sposób użycia:

Posypać sierść dość obficie pudrem, wmasować a na zakończenie dokładnie wyszczotkować. Można go używać zarówno na mokrą jak i na suchą sierść.


Rada:

Aby przywrócić połysk, można spryskać sierść odżywką nabłyszczającą Coat Gloss lub Bright & Shine.
QUICK CLEAN SHAMPOO

Szampon do czyszczenia sierści bez kąpieli


Szampon przeznaczony do czyszczenia sierści bez użycia wody. Można go stosować dla każdego koloru i rodzaju owłosienia. Bardzo przydatny dla szczeniąt, zwierząt starszych, chorych oraz tych które nie lubią kąpieli.


Sposób użycia:

Postępowanie zależy od stopnia zabrudzenia sierści:

Silne zabrudzenia: aplikować preparat bezpośrednio z butelki na zabrudzone miejsce. Masować do wytworzenia piany a następnie wytrzeć do sucha ręcznikiem.

Średnie zabrudzenia: zmoczyć preparatem szmatkę lub rękawicę frotową, przecierać sierść pod włos a na zakończenie wytrzeć do sucha ręcznikiem.

Lekkie zabrudzenia: Spryskać równomiernie sierść przy pomocy rozpylacza a następnie wytrzeć ją do sucha ręcznikiem.


Rada:

Dla nadania połysku, po dokładnym wysuszeniu i wyszczotkowaniu sierści można ją spryskać odżywką nabłyszczającą Coat Gloss lub Bright & Shine.

ODŻYWKI PO KĄPIELI
BLOW DRY CREME RINSE

Odżywka ułatwiająca rozczesywanie


Odżywka, która dzięki zawartości substancji odżywczych regeneruje sierść i w widoczny sposób poprawia jej kondycję. Ułatwia usunięcie filców i supłów, nadaje sierści połysk i zdrowy wygląd. Tworzy na włosie delikatną warstewkę ochronną, która działa antystatycznie i bardzo skutecznie zabezpiecza sierść przed plątaniem i filcowaniem. Ułatwia rozczesywanie, nadaje szczotce poślizg.


Sposób użycia:

Preparat można rozcieńczyć wg indywidualnych potrzeb, zazwyczaj 1 część balsamu na 5-8 części wody. Po kąpieli, dokładnym spłukaniu szamponu i odciśnięciu sierści ręcznikiem należy ją nasączyć przygotowaną mieszanką. Pozostawić Blow Dry Creme Rinse na sierści przez kilka minut i obficie spłukać.


Rada:

Balsam nie tylko naprawia zniszczoną sierść ale także, używany po każdej kąpieli, pozwala ją stale utrzymać w idealnej kondycji.HAIR CARE CONDITIONER

Odżywka nawilżająca


Słońce, suche powietrze w mieszkaniu, naturalne procesy starzenia nie pozostają bez wpływu na sierść, która z czasem staje się krucha i łamliwa, traci elastyczność i zdrowy wygląd, staje się cienka i mało sprężysta. Skóra wysusza się, pojawiają się złuszczenia i łupież.

Hair Care jest najbardziej zaawansowanym produktem w gamie RING5. Jest to rewelacyjna odżywka i nawilżacz do włosów i skóry dla psów i kotów. Zawiera panthenol, proteiny, DNA i RNA. Zniszczonej i wysuszonej sierści szybko przywraca elastyczność, zdrowy wygląd, objętość i połysk. Intensyfikuje kolor. Skutecznie eliminuje łupież.Sposób użycia:

Po kąpieli i dokładnym spłukaniu piany nanieść dość dużą ilość balsamu na sierść i wmasować dokładnie we włosy i skórę. Pozostawić przez 5 do 10 minut. Zaleca się przykrycie na ten czas zwierzęcia ciepłym, wilgotnym ręcznikiem. Hair Care Conditioner nie jest oleisty, można go łatwo spłukać ciepłą wodą. Po spłukaniu sierść odcisnąć ręcznikiem a następnie wysuszyć.Rada:

Aby przygotować psa do sezonu wystawowego wymieszać 1 część balsamu Hair Care Conditioner z 2-3 częściami wody, wlać do butelki z atomizerem i spryskiwać sierść co kilka dni. Zabezpieczy to włos przed łamaniem, filcowaniem i plątaniem. Znacznie poprawi jego kondycję.OATMEAL BAKING SODA CREAM RINSE

Odżywka niwelująca nieprzyjemny zapach sierści


Specjalna mieszanka płatków owsianych i sody spożywczej działa łagodząco i przynosi ulgę przesuszonej i podrażnionej skórze. Unikalna kombinacja naturalnych składników działa przeciwświądowo i sprzyja utrzymaniu zdrowej skóry i sierści. Zwiększa objętość sierści i nadaje jej połysk.


Sposób użycia:

Po dokładnym spłukaniu szamponu i odciśnięciu sierści ręcznikiem nałożyć odżywkę, pozostawić ją na 5 minut, po czym dokładnie spłukać.


Rada:

Odżywka stanowi idealne uzupełnienie szamponu Oatmeal Backing Soda. Zaleca się jej używanie po każdej kąpieli, pozwala to nie tylko odżywić sierść ale także ułatwi jej rozczesanie i sprawi, że pozostanie dłużej pachnąca i czysta.


ROZPLĄTYWACZEOUT RAGE

Odżywka nabłyszczająco-rozplątująca


Dzięki specjalnej formule skutecznie usuwa filce i supły. Odżywia sierść, nadaje jej wyjątkowy połysk oraz sprawia, że włos łatwo się układa.


Sposób użycia:1. Aby uzyskać połysk:

z odległości 25-30 cm rozpylić preparat delikatną mgiełką na całej sierści a następnie:

● u psów długowłosych - pozostawić preparat do wyschnięcia,
● u psów krótkowłosych - wytrzeć sierść ręcznikiem lub irchową ściereczką


2. Aby zlikwidować filce i supły:

Rozpylić preparat na filce lub supły i w miarę możliwości rozluźnić je palcami. Rozplątywanie należy rozpocząć od końców sfilcowań rozdzielając delikatnie sierść palcami pasmo po paśmie, potem stopniowo posuwać się w kierunku nasadywłosa. Następnie rozdzielać pozostałe supły ustawionym na sztorc grzebieniem a na zakończenie sierść dokładnie wyszczotkować.Rada:

Jeśli sierść była mocno sfilcowana należy po jej rozplątaniu psa wykąpać, osuszyć ręcznikiem, nałożyć odżywkę, dokładnie wypłukać i szczotkując wysuszyć suszarką.
GROOMING SPRAY (WITH MINK OIL)

Odżywka rozplątująca do szczotkowania


Doskonały preparat o świeżym zapachu, przeznaczony do rozplątywania włosa i usuwania sfilcowań zarówno z suchej jak i wilgotnej sierści. Mimo że zawiera olejek norkowy nie pozostawia żadnych tłustych ani oleistych śladów. Sprawia, ze sierść staje się błyszcząca i bardzo łatwa w pielęgnacji. Preparat odżywia włos i skraca czas potrzebny na szczotkowanie. Jest bezpieczny, nie powoduje uczuleń.Sposób użycia:

1.Na suchą sierść:

Spryskiwać z odległości około 15 cm unikając kontaktu z oczami zwierzęcia. Przed przystąpieniem do szczotkowania należy sierść wysuszyć ręcznikiem. Następnie dokładnie wyczesać lub wyszczotkować .

Silne sfilcowania należy obficie nasączyć preparatem i pozostawić na jakiś czas aby wniknął w głąb włosa. Rozluźnić supeł i rozczesać go ustawionym na sztorc grzebieniem. Jeśli trzeba zabieg powtórzyć.

2.Na wilgotną sierść:

Po dwukrotnym umyciu i wypłukaniu odcisnąć sierść przy pomocy ręcznika. Spryskać preparatem równomiernie z odległości około 15 cm unikając kontaktu z oczami zwierzęcia. Następnie dosuszyć sierść niezbyt gorącą suszarką a na zakończenie dokładnie ją wyszczotkować i spryskać delikatnie odżywką aby chronić ją przed ponownym splątaniem.Rada:

Przy cienkiej, skłonnej do filcowania sierści preparat powinno się stosować przy każdym szczotkowaniu.


UWAGA: Preparat przeznaczony wyłącznie dla zwierząt. Przechowywać z daleka od dzieci.
UNTANGLE REMOVER

Preparat do rozplątywania sierści


Znakomity preparat przeznaczony do usuwania supłów. Jego stosowanie wymaga nieco więcej wysiłku niż innych preparatów tego rodzaju, jednak rezultat, włączając w to małą utratę włosów, będzie tego wart. Preparat zawiera specjalne składniki, które poprzez likwidację ładunków elektrostatycznych ułatwiają rozplątywanie supłów. Dodatek substancji oleistych ułatwia regenerowanie zniszczonej na skutek sfilcowania sierści.Sposób użycia:

1. Sfilcowane włosy odizolować od reszty sierści za pomocą grzebienia lub szczotki.

2. Zwilżyć supeł preparatem i bardzo dokładnie wmasować go palcami. Należy
upewnić się, że sierść jest dokładnie nasączona. Pozostawić preparat do
całkowitego wyschnięcia, aby przyspieszyć ten proces można użyć suszarki.

3. Porozdzielać palcami duże kępy włosów na mniejsze, które będzie można rozczesać ustawionym na sztorc grzebieniem. Rozdzielanie supłów należy rozpocząć od końców włosów i przesuwać w kierunku skóry aż do całkowitego usunięcia sfilcowań.

Rada:

Osoby profesjonalnie zajmujące się pielęgnacją mogą zastosować preparat UNTEGLE na sfilcowane i splątane miejsca zaraz po przybyciu zwierzęcia do salonu. Gdy nadejdzie jego kolej splątania będą już suche i gotowe do usunięcia.


ODŻYWKI W AREOZOLU
SHOW RING


Olejek w aerozolu


Olejek norkowy wraz z kompleksem innych olejków odżywczych, który regeneruje i uelastycznia suchą, łamliwą i matową sierść i nadaje jej głęboki, piękny połysk. Preparat jednocześnie redukuje łuszczenie się skóry oraz zapobiega elektryzowaniu się włosa. Filtr UV chroni sierść przed działaniem promieni słonecznych, które odbarwiają i przesuszają sierść.Sposób użycia:

Delikatnie rozpylić olejek na sierści i dobrze ją wyszczotkować. Taki zabieg powtarzany 1-2 razy w tygodniu powinien w zupełności wystarczyć.

Jeżeli włos jest bardzo przesuszony należy jeden dzień przed kąpielą bardzo obficie spryskać całą sierść olejkiem i dokładnie ją wyszczotkować. Pozostawić preparat na noc a na drugi dzień wykąpać psa używając szamponu RING 5 Black Out dla sierści ciemnej, Burnished Bronze dla sierści brązowej, Bright White dla sierści jasnej, Protein RING 5 dla sierści bardzo zniszczonej. Użycie tych szamponów pomaga zredukować odbarwienia spowodowane działaniem promieni słonecznych.Rada:

Aby zamaskować wyblaknięcie sierści i zintensyfikować kolor przed wystawą należy na godzinę przed pokazem rozpylić bardzo delikatnie Show Ring na całej powierzchni sierści.
PROTEIN COAT CONDITIONER

Odżywka proteinowa regenerująca


Preparat wysoko ceniony zarówno przez osoby wystawiające psy, zawodowo zajmujące się groomingiem jak i właścicieli chcących przywrócić sierści swoich ulubieńców utracony blask i sprężystość. Dzięki uzupełnianiu utraconych naturalnych protein preparat odbudowuje i wzmacnia sierść i nadaje jej zdrowy wygląd. Protein Coat Conditioner redukuje problem rozdwajania się i wpadania włosa, nabłyszcza go oraz pogłębia kolor. Zapobiega łuszczeniu się skóry, działa antystatycznie, ułatwia rozplątywanie supłów. Nie jest oleisty, nie przetłuszcza włosa.Sposób użycia:

Trzymać pojemnik w odległości 15-20 cm od sierści. Spryskiwać delikatną mgiełką jednocześnie szczotkując, tak aby preparat pokrył całą sierść od skóry aż do końca włosa.Rada:

Sfilcowania i supły: sfilcowania nasączyć obficie preparatem, pozostawić na kilka minut a następnie rozplątać i wyszczotkować.

Odbudowa szaty: spryskać sierść unosząc ją jednocześnie tak, aby zapewnić dokładne pokrycie preparatem całego włosa. Proteiny mają kumulacyjny efekt. Dlatego też należy powtarzać zabieg co tydzień aby uzyskać całkowitą i długotrwałą regenerację sierści.
FOAMING COAT DRESSING

Odżywka zwiększająca objętość sierści


Preparat szczególnie polecany dla psów długowłosych. Dzięki nieoleistej formule ułatwia rozczesywanie i szczotkowanie jednocześnie zapobiegając łamaniu się włosa. Dodatek lanoliny uelastycznia sierść i zapewnia jej wyjątkowy połysk bez pozostawiania na włosie jakiegokolwiek śladu tłuszczu. Regularnie spryskiwana sierść zostaje w ten sposób właściwie przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.Sposób użycia:

Mocno wstrząsnąć pojemnik przed użyciem. Spryskać delikatnie sierść z odległości 15-20 cm, następnie rozczesać lub wyszczotkowaćRada:

Psów długowłosych nie należy szczotkować „na sucho" bo włos się elektryzuje i plącze. Przy każdym szczotkowaniu należy delikatnie spryskać sierść odżywką.
BRIGHT& SHINE

Odżywka nabłyszczająca


Preparat z dodatkiem olejku norkowego, opracowany aby nadać połysk, zintensyfikować naturalny kolor sierści, uelastycznić skórę, przeciwdziałać jej łuszczeniu i zapobiec wypadaniu włosów. Regularne używanie preparatu pozwala zminimalizować zszarzenia i przebarwienia sierści spowodowane działaniem promieni słonecznych. Mimo zawartości olejku norkowego można go używać dla białej sierści bez obawy jej zażółcenia.Sposób użycia:

Trzymać opakowanie w odległości 25-30 cm od sierści. Spryskać bardzo delikatnie, bo zbyt duża ilość preparatu spowoduje, że sierść będzie oleista w dotyku i wyglądzie. Następnie przetrzeć sierść przy pomocą rękawicy, ręcznika frotowego lub irchowej ściereczki.

Używanie szamponów RING 5 Black Out - dla sierści ciemnej, RING 5 Burnished Bronze - dla sierści brązowej, lub RING 5 Bright White - dla sierści białej i jasnej, pozwoli dodatkowo zintensyfikować kolor i zredukować przebarwienia sierści spowodowane działaniem promieni słonecznych.Rada:

Preparatów zawierających olejek norkowy nie należy używać dla białej sierści, ponieważ może spowodować jej zażółcenie.


PREPARATY PIELĘGNACYJNE
SOUR GRAPES


Preparat zapobiegający wygryzaniu sierści


Preparat pomagający ograniczyć lizanie i wygryzanie swędzących miejsc i ran przez zwierzę. Zapobiega samookaleczaniu się zwierząt.Sposób użycia:

Aby zapobiegać wygryzaniu włosów, zranień, podrażnień skóry jak również bandaży i opatrunków należy obficie spryskać chore miejsce i pozostawić do wyschnięcia. Wyjątkowo gorzki smak preparatu skutecznie zniechęci zwierzę tego typu działań.Rada:

Aby zniechęcić zwierzę do wylegiwania się na meblach należy zmoczyć preparatem szmatkę i po jej wyschnięciu ułożyć ją w wybranym miejscu.


UWAGA: Preparat tylko do użytku zewnętrznego! Trzymać z daleka od dzieci.
MEDICATED SPRAY


Preparat kojący podrażnienia skóry


Produkt ten jest środkiem typu pierwszej pomocy używanym w przypadku niewielkich zranień skóry, otarć oraz innych niewielkich podrażnień. Przynosi ulgę w przypadku pogryzienia przez owady, eliminuje swędzenie a tym samym ogranicza niebezpieczeństwo wygryzania swędzących miejsc. Łagodzi podrażnienia powstałe po użyciu narzędzi do zabiegów pielęgnacyjnych takich jak maszynki do golenia, nożyczki, itp. Użycie produktu nie zwalnia z konieczności zasięgnięcia porady lekarza weterynarii, zwłaszcza w przypadku długotrwałych problemów skórnych mogących mieć poważne podłoże chorobowe.Sposób użycia:

Oddzielić włosy od skóry i oczyścić podrażnione miejsce. Spryskać preparatem obficie, tak by cała powierzchnia skóry w miejscu podrażnienia była nim pokryta. W przypadku podrażnień powstałych po zabiegach pielęgnacyjnych postępować identycznie.Rada:

Preparat jest bardzo pomocny w przypadku leczenia podrażnień powstałych po zabiegach pielęgnacyjnych, zwłaszcza po strzyżeniu maszynką.
SHED LITE


Preparat ograniczający wypadanie sierści


Używanie preparatu nie zaburza naturalnego procesu linienia ale znacznie go ogranicza, łagodzi i poprawia wygląd sierści w tym bardzo niewdzięcznym okresie. Rezultaty są widoczne po około 2-3 tygodniach stosowania preparatu.Sposób użycia:

Usunąć wszystkie supły i filce. Wyczyścić sierść wilgotną szmatką i dokładnie wyszczotkować. Spryskać preparatem odchylając sierść tak, by dotarł on aż do skóry. Zabieg powtarzać co kilka dni.Rada:

Przy zdrowym, silnym owłosieniu linienie przebiega znacznie łagodniej a okres wymiany włosa wyraźnie się skraca. Warto więc dbać o sierść naszego pupila przez cały rok, wtedy wystarczy regularne szczotkowanie, by pies cały czas wyglądał estetycznie.
ERASE TEAR STAIN REMOVER

Preparat do usuwania zażółceń


Preparat przeznaczony do usuwania przebarwień sierści spowodowanych łzawieniem, naturalnymi wydzielinami i innymi czynnikami mogącymi niekorzystnie zmienić naturalny kolor szaty.Sposób użycia:

Czystą watę lub szmatkę nasączyć preparatem i przecierać zabrudzone miejsca. Mocne przebarwienia wymagają wielokrotnego użycia preparatu.

Mimo, że Erase Tear Stain Remover jest całkowicie bezpieczny dla psów i kotów, należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, tak jak zawsze przy stosowaniu jakiegokolwiek produktu w okolicach oczu.Rada:

Po usunięciu zażółceń zaleca się od czasu do czasu stosować preparat utrzymać osiągnięty efekt i zapobiec ponownemu pojawieniu się zażółceń.
EAR CLEAN


Preparat do pielęgnacji uszu


Preparat do utrzymywania higieny kanału słuchowego. Usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemny zapach z uszu psów i kotów.Sposób użycia:

Naciągnąć ucho żeby udrożnić kanał słuchowy i wpuścić kilka kropli preparatu . Pomasować delikatnie u nasady ucha w celu rozpuszczenia woskowiny a następnie usunąć ją przy pomocy tamponu waty. Uważać, żeby preparat nie dostał się do oczu.Rada:

Jeśli ucho jest bolesne lub pojawia się wyciek należy zwrócić się do lekarza weterynarii.


PREPARATY WYSTAWOWE
TEXTURE PLUS MOUSSE


Preparat zwiększający szorstkość sierści


Preparat dla psów. Dodaje sierści puszystości, objętości i pozwala na układanie i stylizowanie wszystkich typów sierści długowłosej i szorstkowłosej. Zapewnia wyjątkową trwałość układanym fryzurom nie obciąża włosa i sprawia, że sierść wygląda zdrowo i efektownie. Nie klei się i nie pozostawia śladów na sierści.

Wyjątkowy efekt zwiększenia objętości można uzyskać używając do kąpieli szampon RING 5 Texture Plus.Sposób użycia:

Po kąpieli w szamponie RING 5 Texture Plus spłukać dokładnie sierść i osuszyć ręcznikiem. MOCNO WSTRZĄSNĄĆ POJEMNIK PRZED UŻYCIEM. Nanieść niewielką ilość preparatu na powierzchnię dłoni tak, aby powstało kółko o średnicy około 4cm i wetrzeć w sierść aż do nasady włosa. Ilość preparatu, którą należy użyć zależy od wielkości psa. NIE SPŁUKIWAĆ. Na zakończenie wyszczotkować i wysuszyć sierść.Rada:

Stosowanie preparatów do stylizacji wymaga wprawy, warto więc zrobić próbę kilka dni przed wystawą.
STYLING GEL


Żel do stylizacji


Pierwszy żel do stylizacji wyprodukowany specjalnie dla psów i kotów. Dzięki wyjątkowej formule pozwala zwiększyć objętość sierści nie powodując jej przesuszenia. Rozprowadza się bardzo łatwo i nie pozostawia żadnych śladów na sierści.Sposób użycia:

1 Włosy wilgotne, osuszone ręcznikiem:

Wycisnąć niewielką ilość preparatu na dłoń i potrzeć obie dłonie o siebie tak aby żel został na nich równomiernie rozprowadzony. Wcierać w te miejsca na sierści, które powinny mieć większą objętość lub które chcemy wystylizować. Wysuszyć sierść suszarką jednocześnie szczotkując ją i modelując miękką szczotką drucianą.

2 Włosy suche:

Wycisnąć niewielką ilość preparatu na dłoń i potrzeć obie dłonie o siebie tak aby żel został na nich równomiernie rozprowadzony. Delikatnie wcierać żel w te miejsca na sierści, które wymagają zwiększenia objętości i wystylizowania. Pozostawić na kilka minut do wyschnięcia i wyszczotkować miękką szczotką drucianą aby usunąć ewentualne sklejenia.Rada:

Jeśli pies ma wziąć udział w wystawie warto wcześniej wypróbować preparat i przećwiczyć układanie fryzury.
GRANDE FINALE HAIR SPRAY


Lakier wystawowy


Wyjątkowo mocno utrwalający lakier.

zawiera więcej niż podwójną ilość składników utrwalających fryzurę niż zwykłe lakiery. Dzięki pokryciu włosów warstwą zabezpieczającą zapewnia długotrwałe utrwalenie fryzury, nawet podczas wilgotnej i deszczowej pogody.
Zwiększa objętość pozostawiając włosy miękkie i naturalne w wyglądzie. Utrzymuje fryzurę w nienagannym stanie, nawet przy najbardziej wietrznej pogodzie.
Idealnie przezroczysty, szybko wysycha, nie skleja włosów.
Łatwy w układaniu i modelowaniu.
Pozostawia włosy miłe w dotyku bez sklejeń i „wyglądu lakieru".


Sposób użycia:

Trzymać pojemnik w odległości około 25-30 cm od sierści. Spryskiwać w taki sposób, aby lakier opadał na sierść delikatną mgiełką. Uważać by preparat nie dostał się do oczu zwierzęcia.Rada:

Jeśli pies ma wziąć udział w wystawie warto wcześniej wypróbować preparat i przećwiczyć układanie fryzury.


UWAGA: w trakcie używania lakieru należy aż do całkowitego jego wyschnięcia przebywać z daleka od ognia, osób palących papierosy i innych źródeł ciepła i ognia. Unikać używania w okolicach oczu. Pojemnik pod ciśnieniem. Nie przekłuwać, nie przechowywać w temperaturze powyżej 50°C. Trzymać z daleka od dzieci. Używać zgodnie z przeznaczeniem. Używać tylko w dobrze wietrzonych pomieszczeniach.

HOLDTIGHT HAIRSPRAY


Lakier do układania sierści


Preparat w aerozolu do układania i utrwalania włosa. Jest niemal niewyczuwalny w dotyku i nie pozostawia widocznych śladów na sierści.Sposób użycia:

Spryskać sierść w miejscach, które chcemy wystylizować i utrwalić. Wystarczy bardzo niewielka ilość preparatu aby osiągnąć efekt dobrego utrwalenia fryzury. Używać oszczędnie !

Nacisnąć pompkę próbnie raz lub dwa razy z daleka od sierści zwierzęcia po to żeby preparat zaczął się wydzielać w postaci delikatnej mgiełki. Trzymać pojemnik w odległości około 25-30 cm od sierści. Spryskiwać w taki sposób, aby na sierść opadała delikatna mgiełka środka. Uważać by preparat nie dostał się do oczu zwierzęcia.Rada:

Jeśli pies ma wziąć udział w wystawie warto wcześniej wypróbować preparat i przećwiczyć układanie fryzury.

COAT GLOSS


Odżywka nabłyszczająca sierść


Nieoleisty preparat, zapobiega elektryzowaniu się włosa i nadaje sierści piękny połysk.Pomoc przy rozczesywaniu: preparat zabezpiecza włos przed elektryzowaniem, nawilża sierść i ułatwia szczotkowanie.Jako środek nabłyszczający: nadaje sierści wspaniały połysk, zwiększa objętość nie powodując efektu sztywnego, kruchego włosa. Nie zawiera ani alkoholu, ani lakieru, nie pozostawia klejącej sierści, zapewnia jej naturalność tak ważną dla psów wystawowych. Intensyfikuje kolor, nie jest oleisty, można go używać tak często jak tylko jest to konieczne.Sposób użycia:

MOCNO WSTRZĄSNĄĆ POJEMNIK PRZED UŻYCIEM. Spryskać sierść delikatną mgiełką, rozczesując lub szczotkując ją aż do wysuszenia.

Dla psów wystawowych:

Długowłose - doskonały rezultat osiąga się wówczas gdy preparat zostanie rozpylony delikatną mgiełką i równomiernie osiada na sierści. Wówczas należy sierść wyszczotkować długimi, zamaszystymi ruchami aż do wysuszenia.
Krótkowłose - zaaplikować preparat jak przy długowłosych a następnie przetrzeć sierść irchową lub frotową ściereczką.


Rada:

Jeśli chcemy użyć preparatu na wystawie pamiętajmy, że rozpylacze zawodzą w niskich temperaturach i trzymajmy pojemnik blisko ciała, za pazuchą.
WWW.RING5.PL


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez amiodbastera dnia Pią 12:19, 16 Sty 2009, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.bichonfrise.fora.pl Strona Główna -> Polecane kosmetyki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gBlue v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin