Forum www.bichonfrise.fora.pl Strona Główna

 Zwierze nie jest rzeczą

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
amiodbastera
AdministratorDołączył: 14 Sty 2009
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łochowo

PostWysłany: Nie 18:42, 11 Kwi 2010    Temat postu: Zwierze nie jest rzeczą

O FUNDACJI:

Fundacja jest instytucją charytatywną, utrzymującą się jedynie z datków ludzi dobrej woli. Funkcjonuje dzięki pracy wolontariuszy, ludzi o wielkim sercu, nie zatrudniamy pracowników najemnych.

Została powołana w celu zwalczania bezdomności i okrucieństwa wobec zwierząt, w szczególności wobec koni - choć opiekujemy się także psami, kotami i mniejszymi zwierzętami.

Chcemy się skoncentrować głównie na koniach ponieważ niewiele jest takich miejsc, w których konie niechciane, schorowane, doświadczone przez los mogłyby dożyć spokojnej starości, by jedyną zapłatą i podziękowaniem dla nich za lata ciężkiej pracy, oddania i przywiązania do opiekuna nie był transport na rzeź.

Pomimo wielkiego zaangażowania wielu ludzi w los tych zwierząt warunki mieszkaniowe nie pozwalają na przygarnięcie konia tak jak psa czy kota, dlatego staramy się dotrzeć do osób, które mogłyby nam pomóc w budowie schroniska.


DLACZEGO TO ROBIMY?

Głównym celem fundacji jest zbudowanie i utrzymanie schroniska dla koni.
Schronisko będzie pełniło dwie funkcje:

* Po pierwsze: będzie ostoją dla koni (i mniejszych zwierząt) starych, niepotrzebnych, po chorobach i kontuzjach, a także dla tych które zostały porzucone lub odebrane właścicielom, którzy znęcali się nad nimi, lub trzymali w niehumanitarnych warunkach.

* Po drugie: będzie bezpłatnym ośrodkiem rehabilitacji dla dzieci lekko niepełnosprawnych oraz niedorozwiniętych fizycznie lub psychicznie, dzieci znerwicowanych i niestabilnych psychicznie.

Poprzez kontakt z końmi i edukację młodzieży chcemy uzmysłowić ludziom jak wrażliwym, oddanym i przywiązanym zwierzęciem jest koń. Od wieków służył człowiekowi, był towarzyszem i przyjacielem, brał udział w bitwach i polowaniach - nigdy nie był przedmiotem polowań. Chcemy aby w świadomości dorastającego pokolenia ugruntował się jako zwierzę, które zasłużyło się w historii i kulturze naszego kraju.

W chwili obecnej jedyną alternatywą dla konia który stały się z różnych powodów niepotrzebny jest wyrok - rzeźnia. Przyczyny uznania konia za niepotrzebnego są rozmaite, często zupełnie nieadekwatne do wyroku np. nieprawidłowy wzrost, maść, braki w uzębieniu, niewłaściwe ukątowanie kończyn itp. Wady te powodują, że koń zostaje uznanym za wybrakowanego z hodowli. Wielu hodowcom nie chce się trzymać takiego konia by sprzedać go np. do ośrodka jeździeckiego, turystycznego czy hippoterapeutycznego. Najprościej i najszybciej młody, zdrowy koń trafia do rzeźni aby zrobić miejsce na lepszy model. Kolejną grupą koni wysyłanych na rzeź są konie zimnokrwiste specjalnie w tym celu hodowane. Zwierzęta bardzo często trzymane w niehumanitarnych warunkach, maleńkich komórkach, które w życiu nie widziały pastwiska ani trawy, karmione tuczącą paszą by jak najszybciej przybrały na wadze.

W Polsce nie ma tradycji spożywania koniny. Ale mimo to Polska jest największym eksporterem koni rzeźnych. Głównym odbiorcą naszych koni są Włosi. Transporty trwają często cztery doby. Omijają Austrię, która nie wpuszcza na teren kraju samochodów wiozących konie. Wiele zwierząt umiera po drodze z odwodnienia, wyczerpania lub zostaje stratowanych przez inne osobniki. W 1993 roku nasz kraj obok Grecji i Hiszpanii został uznany przez Trybunał Praw Zwierząt w Genewie za jeden z najokrutniejszych wobec transportowanych zwierząt. Od lat problem transportu zwierząt jest krytykowany przez zachodnie organizacje ochrony zwierząt.

W Polsce świadomość ludzi jest wciąż na bardzo niskim poziomie.


9 SPOSOBÓW JAK MOŻESZ POMÓC:

1. Jeżeli jesteś osobą pracującą możesz korzystając z ulg i odliczeń podatkowych wpłacić darowiznę na rzecz schroniska. Podziękowania dla darczyńców są aktualizowane co miesiąc.

Jak przekazać dotację

Dotację można przekazać :
* w formie wpłaty gotówkowej - na poczcie (pobierz blankiet wpłaty) lub lepiej w dowolnym banku Pekao S.A, gdyż bank ten prowadzi nasz rachunek i NIE POBIERA PROWIZJI ZA WPŁATY
* w formie przelewu bankowego z konta darczyńcy

Dotację należy przekazać na rachunek bankowy:

Fundacja "Zwierzę nie jest rzeczą"
31-273 Kraków
ul. Batalionu "Skała" AK 8/36

PEKAO SA I O. w Bielsku-Białej
58 1240 1170 1111 0000 2420 9674

W przelewach zagranicznych numer konta musi być poprzedzony literami PL
PL58 1240 1170 1111 0000 2420 9674

Ulgi podatkowe Ulgi podatkowe


Kwota dotacji przekazana naszej Fundacji może być odliczona od podstawy opodatkowania osób fizycznych i prawnych na podstawie:

Art. 26 ust.1 pkt.9 lit."a" ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (stan prawny na dzień 01 stycznia 2004 r).

Art. 26.1. Podstawę obliczenia podatku (...) stanowi dochód (...) po odliczeniu kwot: (...) darowizn przekazanych na cele: (...) określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego, organizacjom, o których mowa w art. 3 ust 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego (...) w wysokości dokonanej darowizny (...) nie więcej jednak niż 350 zł.

Art. 18 ust.1 pkt.1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r. (stan prawny na dzień 1 stycznia 2004 r). Art. 18.1. Podstawę opodatkowania (...) stanowi dochód (...) po odliczeniu: (...) darowizn przekazanych na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego, organizacjom, o których mowa w art. 3 ust 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego (...)- łącznie do wysokości nie przekraczającej 10% dochodu (...).2. Kimkolwiek jesteś możesz podarować dowolną kwotę na rzecz schroniska, a także zorganizować zbiórkę pieniędzy lub darów w pracy lub wśród znajomych.
3. Możesz "adoptować" na odległość dowolne, wybrane zwierzę, płacąc regularnie pieniądze na jego utrzymanie a my zapewnimy mu opiekę. Otrzymasz od nas aktualne zdjęcia podopiecznego. Będziesz jego honorowym właścicielem. Możemy umieścić Twoje dane w internecie przy jego zdjęciu jeżeli wyrazisz na to zgodę. Warunki do uzgodnienia według wybranego zwierzaka. Już od 35zł miesięcznie możesz stać się honorowym właścicielem milusińskiego kota i uratować mu życie.
4. Jeżeli się uczysz, możesz w swojej szkole zrobić zbiórkę surowców wtórnych (makulatury, puszek ALU, butelek PET) i sprzedać je do skupu. Liczy się każdy grosz. Możesz też jako klasa lub szkoła "adoptować" na odległość wybrane zwierzę zapewniając mu utrzymanie - miesięczne utrzymanie kota to tylko 200kg makulatury - patrz punkt 5.
5. Możesz podarować lub zorganizować materiały budowlane oraz narzędzia potrzebne do budowy schroniska (deski, gwoździe, mat. izolacyjne, cement).
6. Możesz zainteresować naszą akcją jak największe grono osób. Wysyłamy plakaty i materiały reklamowe.
# Jeżeli mieszkasz w Krakowie możesz zostać wolontariuszem i brać udział w kwestach organizowanych na terenie miasta oraz w zbiórkach karmy dla zwierząt.
# Jeżeli jesteś działkowcem możesz podarować nadwyżki nasion i sadzonek roślin ozdobnych, krzewów, także owocowych oraz drzewek, które uczynią nasze schronisko piękniejszym, weselszym i bardziej kolorowym.
# Może masz własny pomysł jak mógłbyś pomóc?

BANERY:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


KILKA ZDJĘĆ

[link widoczny dla zalogowanych]
Bambi

[link widoczny dla zalogowanych]
Barburka

[link widoczny dla zalogowanych]
Berni

[link widoczny dla zalogowanych]
Chiara

[link widoczny dla zalogowanych]
Dino

[link widoczny dla zalogowanych]
Fart

[link widoczny dla zalogowanych]
Gratis

Wszystkie zdjęcia a także opis pochodzi ze strony fundacji, na która serdecznie zapraszam:

www.konie.sos.pl


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.bichonfrise.fora.pl Strona Główna -> Fundacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gBlue v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin